Батькам

Якщо ви потрапили сюди, то напевно відчуваєте, що звичайна школа вас не приваблює, але що робити і куди рухатись далі, ще не дуже зрозуміло. Саме для розвіювання цього туману і був створений цей ресурс.

Добре написати цей розділ найважче, оскільки родини дуже різні, сказати всім щось загальнокорисне — завдання непросте. Ще влітку 2016 року була написана стаття “Завтра не в школу“, яка опублікована на “Українській правді” та містить коротку історію і огляд сучасного стану можливостей сімейної освіти в нашій державі. Вона лишається більш-менш актуальною і донині. Радимо переглянути частини першу та другу.

Якщо брати дуже коротко і без історичних екскурсів, то є наступні варіанти позадержавної освіти сьогодні:
1. сімейна чи домашня освіта (СО), або хоумскулінг — навчають батьки + гуртки
2. дистанційне навчання — навчають вчителі онлайн
3. альтернативна школа — навчають вчителі офлайн
4. приватна школа — підозрюємо, що цей варіант ви вже розглянули і він чимось вас не влаштовує. В будь-якому випадку, ми не плануємо приділяти увагу звичайним приватним школам.
5. анскулінг — освіта чи просто життя на ваш розсуд, без жодних атестацій і перевірок. Хороший вибір, але мало хто до нього готовий і наша держава поки не дозволяє так робити.

Отже, вам варто зрозуміти, який варіант ви обираєте. Тут є перша складність — розібратися хто такі ви. Родина складається з батьків та дітей, і у кожного з них є свій освітній запит — власні пріоритети і власне бачення ідеальних форм та змісту освіти на конкретний момент. Будьте певні, що ваше рішення щось змінити не є одноосібним. Неодноразово діти поставали і бажали залишитись у звичайній школі.

Далі, якщо ви обираєте варіант 1, то вам треба оформитися на сімейну форму за місцем проживання чи обрати іншу школу для атестації та багато чого продумати в плані організації (ви можете ознайомитися з досвідом інших хоумскулерів в наших дописах про сімейну освіту),
якщо варіант 2, то вам треба обрати дистанційну школу (хоча хоумскулерських оргпитань ви так само не уникнете),
якщо 3, то, на додаток до школи для атестації, вам потрібна школа для навчання. Їхня типологія частково розписана на загальній сторінці, далі — шукайте безпосередньо в каталозі альтернативних шкіл Києва та інших міст.

Бажаємо успіхів! Напишіть нам, якщо ви вважаєте, що цей розділ необхідно розширити певною інформацією.