Батькам

Якщо ви потрапили сюди, то напевно відчуваєте, що звичайна школа вас не приваблює, але що робити і куди рухатись далі, ще не дуже зрозуміло. Саме для розвіювання цього туману і був створений цей ресурс.

Добре написати цей розділ найважче, оскільки родини дуже різні, сказати всім щось загальнокорисне — завдання непросте. Ще влітку 2016 року була написана стаття-довідник “Завтра не в школу“, яка опублікована на “Українській правді” та містить коротку історію і огляд сучасного стану можливостей сімейної освіти в нашій державі. Здебільшого вона лишається актуальною і донині. Радимо опанувати частини першу та другу.

Якщо брати дуже коротко, то є наступні варіанти позадержавної освіти сьогодні:
1. домашнє навчання, або хоумскулінг (навчають батьки)
2. дистанційне навчання (навчають вчителі онлайн)
3. альтернативна школа (навчають вчителі офлайн)
4. приватна школа — підозрюємо, що цей варіант ви вже розглянули і він чимось вас не влаштовує. В будь-якому випадку, ми не плануємо приділяти увагу приватним школам, хоча скоро зробимо про них окрему сторіночку.

Отже, вам варто зрозуміти, який варіант ви обираєте. Тут є перша складність — розібратися хто такі ви. Родина складається з батьків та дітей, і у кожного з них є свій освітній запит — власне бачення ідеальних форм та змісту освіти на конкретний момент. Будьте певні, що ваше рішення щось змінити не є одноосібним. Неодноразово саме діти поставали і бажали залишитись у звичайній школі.

Далі, якщо ви обираєте варіант 1, то вам треба обрати школу для атестації та багато чого продумати в плані організації (сторінка для хоумскулерів згодом буде додана),
якщо варіант 2, то вам треба обрати дистанційну школу (хоча хоумскулерських оргпитань ви так само не уникнете),
якщо 3, то, на додаток до школи для атестації, вам потрібна школа для навчання. Їхня типологія частково розписана на загальній сторінці, далі  —  шукайте безпосередньо в каталозі альтернативних шкіл Києва та інших міст.

Дякуємо вам! Напишіть нам, якщо ви вважаєте, що цей розділ необхідно розширити певною інформацією.